Namierzanie telefonu po numerze – Jak to działa ?

2 Comments

Świat idzie do przodu, a ludzi sobie tworzą coraz bardziej zaawansowane technologicznie zabawki. Użyteczne zabawki – mowa tutaj u smartfonach. Kosztują mały majątek, więc nic dziwnego, że nie możemy się nigdy pogodzić z ich stratą, nie wspominając już wszystkich danych, które możemy utracić. Jednak nie ma się co łamać – świat idzie do przodu! Możemy zlokalizować telefony komórkowe dwoma prostymi i przede wszystkim efektownymi metodami:

top_img

Namierzanie telefonu po numerze

Nie wiem od czego zacząć – od tego, że można namierzyć telefon z dokładnością do 5-10 metrów, czy to, że niestety namierzy nam numer, a nie telefon, więc gdy ktoś go ukradnie i wyjmie kartę – znajdziemy samą kartę SIM. Jednak zakładając, że telefon nadal jest „w pakiecie” z kartą. Jak wygląda takie namierzanie? Każdy telefon komórkowy poza numerem telefonu zależnym od karty SIM posiada jeszcze na stale przypisany nr IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity), który można wyświetlić w każdym telefonie po wybraniu sekwencji *#06#. W skrócie polega na tym, że telefon znajdujący się w zasięgu sieci, który ma dostęp do min. trzech stacji bazowych (czyli praktycznie w każdym mieście bez problemu) wysyła sygnały z zakodowanym nr komórkowym i numerem IMEI. Na podstawie tych zebranych danych, można określić bardzo dokładnie położenie telefonu. Niewątpliwą zaletą namierzania telefonu po numerze jest brak potrzeby ingerencji w lokalizowany telefon. W takim wypadku namierzana osoba może nawet nie wiedzieć, że jest w danej chwili „pod nadzorem”, więc to się sprawdza w wielu sytuacjach.

Namierzanie telefonu z użyciem GPS

Tutaj również otrzymujemy dokładność, jednak wadą jest potrzeba ingerencji w telefon. Jeśli ktoś chce się zabezpieczyć przed zgubieniem telefonu, musi wcześniej o tym pomyśleć. Taka lokalizacja wymaga telefonu z wbudowanym GPS-em, dostępu do internetu, aplikacji do namierzania oraz bazy danych odbierającej wysyłane sygnały. Wtedy za pomocą internetu w każdym momencie można sprawdzić, gdzie znajduje się nasz telefon (lub kogoś innego). Jednak jak już wspomniałam – wcześniej z tego telefonu musi zostać wysłane żądanie o śledzeniu lokalizacji.

Namierzanie telefonu

2 Comments
  • Monika
  • 21 maja 2017
  Odpowiedz

  Ok

 1. Odpowiedz

  Super

 

Leave a Comment