Namierzanie telefonu po numerze – czy jest możliwe?

No Comments

Namierzanie telefonu

Żyjemy obecnie w czasach, gdzie technologia ma coraz większy wpływ na ludzi. Każda nasza aktywność w świecie wirtualnym pozostawia po sobie ślady. Nasze aktualne położenie, data urodzenia, przyzwyczajenia – te wszystkie informacje są zbierane przez administratorów stron, aplikacji. Jednak czy możliwe jest namierzenie telefonu po jego numerze? Oczywiście, że tak!

Telefony komórkowe – poza aktualnym numerem – posiadają przypisany na stałe numer IMEI. Telefon do „złapania zasięgu” potrzebuje nawiązania połączenia ze stacją bazową, która pobiera od urządzenia m. in. aktualny numer telefony i numer IMEI.

Namierzenie telefonu po numerze możliwe jest poprzez pomiar siły sygnału pomiędzy stacją bazową a konkretnym urządzeniem. Z im większą ilością stacji bazowych telefon nawiąże połączenie, tym pomiar jest dokładniejszy. Już zaledwie 2-3 stacje bazowe pozwalają na zlokalizowanie telefonu z dokładnością do kilkunastu metrów.

Lokalizacja telefonu po numerze zapewnia nie tylko dokładność, a także dyskrecje. Namierzana osoba nie otrzymuje żadnych informacji o całej akcji.

 

No Comments
 

Leave a Comment